Пошук вакансій та резюме


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні229
mod_vvisit_counterВчора386
mod_vvisit_counterНа цьому тижні1630
mod_vvisit_counterМинулого тижня1793
mod_vvisit_counterУ цьому місяці6973
mod_vvisit_counterМинулого місяця7058
mod_vvisit_counterВсі279303

Зараз онлайн 8
Ваш IP: 107.23.129.77
,
Сьогодні: 2019-05-23 13:46


Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція

Увага! З матеріалами конференції можна ознайомитися
(завантажити) на кнопці "Файли для завантаження".

      
  З 22 по 25 вересня 2013 року за ініціативи відділу сприяння працевлаштування випускників та студентів Одеського національного університету імені І.І.Мечникова проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Державна політика щодо проблем працевлаштування і роль вищих навчальних закладів у вирішенні питань надання першого робочого місця випускникам».
         Учасники конференції, представляли різні регіони України - Донецький національний університет, Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія», Донецький державний університет управління, Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський національний технічний університет, Донецький національний технічний університет, Львівський національний університет ім. І.Франка, Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника, Херсонський державний університет, Київський національний університет «Києво-Могилянська академія», Чорноморський державний університет ім. П.Могили (м.Миколаїв).Відкриття конференції        Учасниками конференції були також керівники та співробітники підрозділів вищих навчальних закладів міста Одеси, які опікуються питаннями працевлаштування випускників, а саме - Одеського національного політехнічного університету, Одеського національного економічного університету, Одеської національної академії харчових технологій, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеського державного аграрного університету, Одеського державного екологічного університету, Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Одеської державної академії технічного регулювання та якості, технікуму газової і нафтової промисловості ОНАХТ.
                 Відкрив конференцію та виступив з інформацією про університет, який впевнено крокує до 150-річного ювілею від дня його заснування, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор історичних наук, професор Хмарський В.М.

         Перед учасниками конференції з доповіддю про політику держави щодо забезпечення кадрами господарства України і ролі ВУЗів у вирішенні цих задач виступив доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології Інституту соціальних наук Онищук В.М.
       Доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри світової економіки та міжнародних відносин ІМЕМ Якубовським С.О. був даний аналіз стану сучасної економіки, проблем, пов’язаних з зайнятістю молоді в Україні.

        З досвіду роботи підрозділів, що безпосередньо займаються питаннями сприяння працевлаштуванню випускників виступили: Бойко О.І.–завідувач відділу Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, Сновидович І.Г.- начальник відділу Львівського національного університету імені І.Франка, Кіпень Г.М - директор Центру професійної кар’єри Донецького національного університету, Дурандіна О.В. – керівник центру   кар’єри Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія».

     В рамках Круглого столу, на якому обговорювалися питання взаємодії та співробітництва вищих навчальних закладів з роботодавцями, державними і правовими структурами у вирішенні питання працевлаштування молоді, взяли також участь роботодавці (КП «Одесміськелектротранс», ТОВ «Телекардприлад», ЗАТ «Одеса кондитер», Припортовий завод «Южний», «ПАТ Одескабель»), а також   керівники та представники державних структур міста Одеси - обласної прокуратури, департаменту праці та соціальної політики міськради.

         Під керівництвом модераторів «круглого столу» Кармазіної К.Ю.- кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного права та правосуддя економіко-правового факультету та Борисова М. Ю.- кандидата економічних наук, доцента кафедри світової економіки та міжнародних економічних відносин Інституту математики, економіки і механіки, учасники обговорили питання, що стосуються правових аспектів у роботі з молодими спеціалістами, відповідності цієї роботи законодавчій базі.

         На засіданні «круглого столу» обговорення проводили за такими напрямками:

• Молодь на ринку праці. У чому проблематика ?

• Робота за фахом.

• Кваліфікація: рівень першої зайнятості .

• Дефіцитні чи перенасичені спеціальності .

• Пошук роботи випускниками та оцінка діяльності ВНЗ у сприянні працевлаштуванню.

• Шляхи пошуку роботи.

• Ставлення роботодавців до працевлаштування фахівців.

• Що впливає на прийняття рішень про прийом на роботу молодого фахівця ?

• Бар'єри при прийомі на роботу.

• Співпраця роботодавців ВНЗ з Центрами зайнятості .

• Взаємодія ВНЗ та контролюючих органів.

      Щодо проблем у роботі з випускниками та взаємодії вищих навчальних закладів з державними організаціями виступила директор міського Центру зайнятості населення Ліповська С.О.

        Про роль вузів у вирішенні задач щодо працевлаштування виступив керівник Комісії з практичної підготовки студентів та сприяння працевлаштуванню випускників Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону, ректор Одеської національної морської академії Міюсов М.В.

         Психологічним особливостям у роботі  з випускниками ВУЗів та пошуку шляхів вирішення проблем їх працевлаштування був присвячений майстер-клас, який провела доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та соціальної психології ІМЕМ Подшивалкіна В.І.

   На другий день роботи конференції учасники взяли участь у відкритих заняттях «Успішне працевлаштування і твоя кар’єра»», які були проведені Бойко О.І. та Нападовською М.А. зі студентами - випускниками університету. Особливо активну участь у проведенні роботодавцями співбесіди з майбутніми філологами під час заняття взяли начальник відділу працевлаштування та практичної підготовки студентів Тернопільського технічного університету Равлів І.П. та керівник  відділу продаж представництва компанії «Aegon Life Ukraine» Лавров В.Д. Такі заняття проводяться працівниками відділу третій рік поспіль.

      Далі для студентів і випускників ОНУ, а також студентів політехнічного, екологічного, педагогічного, економічного університетів був проведений ярмарок кар’єри, учасниками якого були представники більше 20 компаній, підприємств, організацій міста Одеси.

Учасники конференції Кіпень Г.М - директор Центру професійної кар’єри Донецького державного університету управління та Равлів І.П. – начальник відділу працевлаштування та практичної підготовки студентів Тернопільського національного технічного університету дали інтерв’ю кореспондентам Одеського державного телебачення. Вони поділилися своїми враженнями про конференцію, а також досвідом роботи у ВУЗах, які вони представляють.Учасники конференції на екскурсії в м.Одесі
      Під час конференції учасники мали нагоду відвідати музеї нашого університету - геологомінералогічного та зоологічного, і були дійсно вражені багатством музейного фонду, їх цінністю та організацією   діяльності  музеїв.

   А ввечері у науково-дослідному інституті Астрономічна обсерваторія», (який є структурним підрозділом університету і  має історію більше 140 років), учасники спостерігали в телескоп зоряне небо та прослухали цікаву лекцію про Сонячну систему, яку провів науковий співробітник Шахруханов О.Ш.

    Гості мали змогу також відвідати наш відомий театр опери та балету, а також познайомитись з визначними  місцями міста Одеси.

    Кращі вокалісти, танцюристи, що представляли центр культури та дозвілля університету (директор Чечельницький Е.А), своїм виступом зачарували учасників конференції.

  В процесі роботи конференції було обговорено багато питань, пов’язаних з проблемами працевлаштування студентів та випускників. Учасники ініціювали підготовку пропозицій щодо покращення багатьох аспектів в рамках пошуку роботодавців та надання молодим спеціалістам першого робочого місця. Всі пропозиції будуть передані до Міністерства освіти і науки України, і всі учасники конференції, сподіваються   на те, що у законодавстві будуть зроблені відповідні зміни з метою удосконалення роботи з молоддю.    

 
Відділ сприяння працевлаштуванню випускників та студентів Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
Всі права захищені © 2012
Cтворення сайту - Юлія Колмогорова